SĄMONINGO KVĖPAVIMO PASLAPTIS

Kvėpavimas yra panacėja nuo vidinių problemų, nuo skausmo, diskomforto, streso, emocijų, minčių, pasimetimo … Taip, daug nuo ko.

Kažkur kažkas negerai – kvėpuok.
Pykina – kvėpuok.
Nori valgyti ar gerti, bet nėra jokio būdo – kvėpuok.
Ketini medituoti, o tavo galva pilna šiukšlių ir minčių debesis – kvėpuok.
Jei susierzinai ir tuojau sprogsi – kvėpuok.
Protinis diskomfortas – kvėpuok. 
Fizinis diskomfortas – kvėpuok. 
Jei negalite rasti sprendimo – kvėpuok.
Jei negali miegoti, kvėpuok.
Jei negali atsibusti, kvėpuok.
Pasirodė tinginystė – kvėpuok.
Nėra jėgų – kvėpuok.
Jei negali sustoti, kvėpuok.
Jei negali susikaupti, kvėpuok.
Jei negalite atsipalaiduoti, kvėpuokite.


Visas kvėpavimo unikalumas slypi tame, kad kai tik žmogus pradeda sąmoningai kvėpuoti, tai yra, stebėti savo kvėpavimą, dalyvauti su dėmesiu jo procese, tada Sąmonė atsijungia nuo išorinių nereikalingų veiksnių ir nukreipia savo galingą energiją į vieną tašką. Šis momentas tam tikru momentu gali būti bet kas.  

Pats iš savęs, kvėpavimas yra ritmingas, svyruojantis, cikliškas veiksmas. Kvėpavimas yra gyvenimas ir judėjimas. O jei kvėpuojate sąmoningai, tai atsitinka ne tik giliau, bet ir dažniau nei įprastai. Taigi kūnas yra daugiau nei įprastai užpildytas deguonimi ir gyvybine energija (prana), kuri užpildo visą aplinką. 

Ir, be abejo, jei kvėpavimas yra pilnas, tai yra: Plaučiai vienodai, pilnai užpildomi oru per visą ilgį, o ne tik šlaunies sritis. Dėl to plaučiai padidėja ne tik viršutiniuose skyriuose, bet ir visomis kryptimis, įskaitant apačią. Plaučių ilgio padidėjimas išjudina diafragmą, kuri įkvepiant krenta žemyn.Toks kvėpavimas tiesiog vadinamas „pilvo kvėpavimu“ arba „diafragminiu kvėpavimu“. Tai labai naudinga, nes kai diafragma juda žemyn, masažuojami visi vidaus, o tai daro labai gerą poveikį viso organizmo sveikatai.

Views: (1676)